Logo: GOPS Lubawa

Jesień w Łążynie

  • Opublikowane: 2019-10-04 12:38:46
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
  • drukuj
Przyszła jesień. Za oknami ciemno i ponuro. Jesienna aura nie sprzyja spacerom, ale dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Łążynie wcale to nie przeszkadza.
Przy każdej nadarzającej się okazji bardzo chętnie chodzą na dwór, spędzają czas na placu zabaw i boisku. Kiedy naprawdę robi się zimno i wietrznie wracają do świetlicy, by tam uczestniczyć w zajęciach.
W ostatnich dniach dzieci wybrały się na spacer, aby nazbierać darów jesieni. Z zebranych szyszek, kasztanów i żołędzi robiły figurki. W świetlicy odbyło się prawdziwe kasztanowe szaleństwo. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością. W mgnieniu oka powstawały coraz to nowe kasztanowe cuda: gąsienice, jeże, konie i ślimaki.
Innego dnia uczestnicy robili jesienne lampiony. Wystarczyły do tego plastikowe kubki i farby plakatowe. Resztę zrobiła dziecięca pomysłowość i wyobraźnia. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia kulinarne. Uczestnicy bardzo chętnie robili gofry i naleśniki. Popisowym daniem okazała się pizza, którą dzieci zajadały się przez cały dzień.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Jesień w Łążynie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją



Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook