Logo: GOPS Lubawa

Jesień zawitała do Prątnicy

  • Opublikowane: 2019-10-08 14:13:46
  • Autor: Arleta Sternicka, wychowawca
  • drukuj
Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy chętnie spędzają czas na spacerach, zbierając kasztany i liście oraz obserwując zmieniającą się przyrodę.
Świetną formą integracji są także zajęcia kulinarne oraz liczne zajęcia sportowe. Ważnym wydarzeniem były także występy dziewczyn z grupy teatralnej podczas Gminnych Dożynek w Rumienicy oraz  Dnia Pieczonego Ziemniaka w Tuszewie.
Istotnym elementem zajęć świetlicowych są rozmowy. Rozmawiamy zarówno o sprawach codziennych, relacjach z kolegami, ale także o planach na przyszłość czy nawet o smutku po utracie kogoś bliskiego. Często odwiedzamy także swoich bliskich zmarłych na cmentarzu i obserwujemy zmiany w przyrodzie. Wiele czasu poświęciliśmy także na dekoracje jesienne i generalne porządki. Odbyły się także liczne zawody m.in.: w piłkarzyki czy na największą wieżę z kubków i klocków magnetycznych. Uczestnicy uczyli się także samodzielnie przygotowywać gofry, frytki i sandwicze. Do świetlicy dołączyli nowi wychowankowie, którzy każdego dnia zapoznają się z zasadami i zwyczajami panującymi na świetlicy oraz poznają się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Wiele czasu poświęciliśmy także na intensywne przygotowania do występu z okazji dożynek (pokaz ognia) oraz występu z okazji dnia pieczonego ziemniaka (pokaz świetlny). Dziewczyny zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Jesień zawitała do Prątnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook