Logo: GOPS Lubawa

Listopad w Mortęgach

  • Opublikowane: 2019-11-29 14:19:15
  • Autor: Natalia Żuralska, wychowawca
  • drukuj
W listopadzie ruszyły zajęcia w Świetlicy Środowiskowej w Mortęgach. Podczas pierwszego spotkania, po  przywitaniu się z uczestnikami i przypomnieniu panujących zasad, wzięliśmy się od razu do roboty.
Na początku cofnęliśmy się do czasów dzieciństwa i rozmawialiśmy o swoich ulubionych bajkach. Zrobiliśmy quiz i zagadki, dzięki którym świetnie się bawiliśmy. Stworzyliśmy szkatułkę z propozycjami zajęć w świetlicy, najczęściej proponowane były plastyczne i kulinarne. Kolejny tydzień poświęcony został jesieni, wybraliśmy się na spacer do Pałacu Mortęgi i Mini Zoo. Piękno krajobrazu zachęciło wychowanków do wykonania  prac plastycznych, którymi ozdobiliśmy sale. Nie zapomnieliśmy także o Święcie Niepodległości, dzieci bardzo dobrze znają polskie symbole narodowe i z chęcią stworzyły piękne prace o tematyce patriotycznej, Mazurek Dąbrowskiego jest im również dobrze znany. Dużo czasu poświęciliśmy na rozmowy, gry, zabawy integracyjne, a także na zajęcia sportowe. Jak tylko pogoda dopisywała spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Nie obyło się bez zajęć kulinarnych, robiliśmy gofry oraz piekliśmy ciastka i babeczki z wróżbami andrzejkowymi. Impreza andrzejkowa również się odbyła, nie zabrakło pięknych przebrań, tańców, lania wosku i innych zabaw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: Listopad w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.01.2020 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry