Logo: GOPS Lubawa

Wrzesień w Klubie „Senior+” w Mortęgach

  • Opublikowane: 2020-09-29 09:57:14
  • Autor: Karolina Jaskulska, opiekun
  • drukuj
W Klubie Seniora w Mortęgach wrzesień był bardzo aktywnie spędzonym miesiącem. 
Każdy słoneczny dzień uczestnicy starali się spędzać na świeżym powietrzu - spacerowali, udali się na grzyby, wracali do miejsc, w których długo nie byli, wracając tym samym  wspomnieniami do czasów sprzed kilkunastu lat. Jednym z takich miejsc był tzw. matusiak –dawne  miejsce spotkań społeczności lokalnej.
Aura pozwoliła również na nordic-walking, jednak przed udaniem się na spacer z kijkami panie dowiedziały się jakie zalety niesie ze sobą uprawianie tego typu sportu i jak wpływa na kondycję. Ponadto zgłębiły również wiedzę na temat tego jak prawidłowo poruszać się podczas marszu, jaka przyjąć postawę oraz jak dopasować kije do swojego wzrostu.
Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – wszyscy uczestnicy udali się na spacer po przypałacowym parku. Odwiedziliśmy również mini zoo. Spacer podobał się na tyle, że kolejny słoneczny dzień był również przeznaczony na maszerowanie z kijkami. Ponadto panie przygotowywały prace metodą kalkomanii – tworzyły swoje autorskie dzieła, którymi ozdobiły salę.
Próbowały również swoich sił podczas zabaw integracyjnych i ruchowych. Nie brakowało również chwil poświęconych na treningi umysłu i pamięci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45Galeria zdjęć: Wrzesień w Klubie „Senior+” w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

26.01.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
28.01.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook