Logo: GOPS Lubawa

Artystyczna Jesień - Przegląd Twórczości Klubów Seniora w Gminie Lubawa

  • Opublikowane: 2022-11-03 15:02:36
  • Autor: Monika Empel, inspektor
  • drukuj
W dniach 25 – 29 października 2022r. Gmina Lubawa we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Gminy Lubawa realizowała wydarzenie kulturalno – edukacyjne, w ramach którego odbył się czterodniowy cykl warsztatów oraz Przegląd Artystyczny – spotkanie podsumowujące. Wydarzenie zorganizowano przy znacznym udziale środków finansowych przyznanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.
Z warsztatów artystycznych mieli okazję skorzystać uczestnicy wszystkich klubów seniora z terenu gminy Lubawa tj. Klubu Seniora w Byszwałdzie, Gutowie, Łążynie, Rakowicach oraz Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” Złotowie.
 
25.10.2022r. Warsztaty tworzenia biżuterii-  udział wzięło 30 osób,
26.10.2022r. Warsztaty makramy - udział wzięło 20 osób,
27.10.2022r. Warsztaty motania lalek - udział wzięło 20 osób,
28.10.2022r. Warsztaty muzyczne – udział wzięło 8 osób.
 
Przegląd Artystyczny, który odbył się 29.10.2022r. w Złotowie, stanowił zwieńczenie całego przedsięwzięcia. Spotkanie, na którym podsumowano i zaprezentowano efekty przeprowadzonych warsztatów, poprzedzone było  mszą świętą w intencji seniorów. Podczas spotkania przeprowadzono Konkurs artystyczny, w ramach którego uczestnicy Klubów „Senior+” w Mortęgach i Złotowie oraz seniorzy z Rakowic - zespół Rakowianki i kabaret „Zgrana Paka” zaprezentowali się w repertuarze wokalnym oraz kabaretowym. Spotkanie było również okazją do integracji uczestników klubów seniora.
 
Celem Artystycznej Jesieni było wsparcie rozwoju kulturalnego i artystycznego seniorów poprzez poznanie nowych technik plastycznych, prezentacja ich dorobku artystycznego oraz stworzenie możliwości do wymiany doświadczeń, samorealizacji w działaniach a także integracji ze środowiskiem lokalnym.
 
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy także do pana Grzegorza Kierozalskiego, dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19Galeria zdjęć: Artystyczna Jesień

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook