Logo: GOPS Lubawa

Artystycznie i kulinarnie w Rożentalu

  • Opublikowane: 2022-11-16 15:35:43
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Minione dni w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu upłynęły kreatywnie i pracowicie. Jesienne dni sprawiają, że uczestnicy chętnie podejmują się nowych aktywności.
W październiku obchodzony był Dzień Drzewa, podczas zajęć uczestnicy udali się na spacer do pobliskiego lasu, gdzie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem jesieni. Uwieńczeniem wyprawy była przerwa nad leśnym strumykiem oraz słuchanie śpiewu ptaków.
Podczas zajęć kulinarnych powstała aromatyczna zupa pomidorowa idealna na chłodne dni. Poznano także tajniki wypieku chleba, przygotowane zostały dwa bochenki - pierwszy tradycyjny, a drugi z dodatkiem ziaren słonecznika, czarnuszki, sezamu oraz przypraw bazylii i czosnku. Degustacja chleba odbyła się w miłym towarzystwie Pani Anny Rzepki doradcy zawodowego z PUP w Iławie, która odwiedziła nas w związku z obchodzonym Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Uczestnicy dowiedzieli się czym zajmuje się doradca zawodowy i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zawodu. Na pożegnanie wręczono Pani ręcznie wykonane serce z koralików i podziękowano za miło spędzony czas.
Na zajęciach plastycznych powstały jesienne twarze, stworki z kasztanów oraz stroiki z darów natury. Wolny czas umilały rozmowy podczas gier planszowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Artystycznie i kulinarnie w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook