Logo: GOPS Lubawa

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SZCZEPANKOWIE

  • Opublikowane: 2024-06-24 14:00:29
  • Autor: Karolina Czyżewska, konsultant
  • drukuj
Szczepankowska Noc Świętojańska na stałe wpisała się już w kalendarz imprez plenerowych w Gminie Lubawa. Również w tym roku 22 czerwca uczestnicy Kół Gospodyń Wiejskich i Klubów Seniora spotkali się w Szczepankowie na pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną w Szczepankowie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.
Przybyłych gości przywitała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepankowie – Grażyna Gruźlewska oraz Wójt Gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski wraz z Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej – Agnieszką Miesikowską.
Piknik rozpoczął się występem dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego działającej w Szczepankowie. Tradycją stał się już wybór najpiękniejszego wianka w konkursie pn. „Świętojańskie Wianki”, w którym wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Wałdyk/Wiśniewa. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów,  wszyscy uczestnicy udali się nad brzeg stawu by puścić wianki na wodę.
Dodatkową atrakcją był Kącik Zielarski, w którym Pani Agnieszka Niedźwiedzka dzieliła się wiedzą na temat właściwości ziół. Wszyscy mieli okazję skosztować przysmaków z grilla oraz swojskiego jadła. Tego wieczoru nie zabrakło także konkurencji i zabaw integracyjnych oraz poszukiwania kwiatu paproci. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W SZCZEPANKOWIE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook