Logo: GOPS Lubawa

Z wizytą w Licheniu

  • Opublikowane: 2019-09-17 13:54:52
  • Autor: Edyta Licznerska, pomoc administracyjna
  • drukuj
13 września uczestnicy Klubu „Senior+” w Mortęgach mieli okazję zwiedzić oraz poznać historię objawień Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym.
Seniorzy z zainteresowaniem słuchali opowiadań przewodnika. Ogromne wrażenie na seniorach wywarła największa świątynia w Polsce, która powstała w latach 1994-2004. W dolnej części kościoła znajdują się liczne kaplice. W centralnej części Sanktuarium wznosi się wysoka na 25 m kamienna góra – Golgota. 2km od Świątyni znajduje się Las Graliński, na kilku hektarach dawnej puszczy sosnowej znajdują się miejsca objawień Matki Bożej.
Po zjedzeniu obiadu oraz zregenerowaniu sił uczestnicy ruszyli w podróż powrotną. Po drodze zatrzymali się we Włocławku, gdzie  na płaskim, trawiastym półwyspie stoi krzyż - pomnik upamiętniający śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, którego męczeńsko zamordowano i wrzucono do Wisły. Zmęczeni, ale zadowoleni seniorzy wrócili do domów.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: Z wizytą w Licheniu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook