Logo: GOPS Lubawa

Biesiada Seniora w Byszwałdzie

  • Opublikowane: 2019-09-23 12:39:21
  • Autor: Lidia Tuszyńska, inspektor
  • drukuj
W dniu 21 września 2019r. seniorzy kolejny rok z rzędu wzięli udział w Biesiadzie Seniora, którą w tym roku zorganizował Klub Seniora w Byszwałdzie.
Uczestnicy wydarzenia spotkali się w kościele pw. św. Andrzeja w Byszwałdzie na uroczystej mszy świętej w intencji seniorów. Msza święta celebrowana była przez księdza proboszcza Szczepana Modliborskiego. Po jej zakończeniu wszyscy zebrani udali się do Świetlicy Wiejskiej.
Na Świetlicy Wiejskiej zaproszonych gości powitał przewodniczący Klubu Seniora w Byszwałdzie – Pan Zenon Czuwara.
W biesiadzie wzięli udział: Wójt Gminy Lubawa – Pan Tomasz Ewertowski  wraz z małżonką, Sekretarz Gminy Lubawa - Pan Adam Roznerski, ksiądz proboszcz Szczepan Modliborski, sołtys wsi Byszwałd – Pani Elżbieta Treder wraz z małżonkiem, radny Gminy Lubawa – Pan Mirosław Tomaszewski wraz z małżonką, dyrektor Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie – Pani Lucyna Lodowska, członkowie Klubów Seniora z Rakowic, Byszwałdu oraz członkowie Klubu „Senior+” w Złotowie i w Mortęgach.
Następnie, wszystkich gości zaproszono na występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie.
Po wspólnym poczęstunku przygotowanym przez Klub Seniora w Byszwałdzie, seniorzy biesiadowali do późnych godzin wieczornych przy akompaniamencie Pana Janusza Rucińskiego, który przygrywał melodie znanych polskich przebojów.
Wszyscy uczestnicy biesiady świetnie się bawili i w doskonałych nastrojach wrócili do swoich domów.
Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji działań zaplanowanych w „Programie działań na rzecz osób starszych w Gminie Lubawa na lata 2017–2020”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

53Galeria zdjęć: Biesiada Seniora w Byszwałdzie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook