Logo: GOPS Lubawa

Kluby Seniora

Wyjazd integracyjny do Sandomierza

  • Opublikowane: 2019-07-16 11:38:12
  • Autor: Lidia Tuszyńska, inspektor
  • drukuj
W dniach 11-12 lipca członkowie gminnych Klubów Seniora oraz Kół Gospodyń Wiejskich wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Sandomierza.
Wycieczka wyruszyła w środę w nocy spod Urzędu Gminy Lubawa, by nad ranem dotrzeć do Jeruzal, miejscowości „Wilkowyje” z serialu telewizyjnego Ranczo. Każdy z uczestników mógł zrobić sobie zdjęcie na słynnej ławeczce, a także zakupić popularnego Mamrota. Następnie wycieczka wyruszyła do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie rozpoczęło się od atrakcji turystycznej jaką był przejazd meleksami do Korzeniowego Dołu, gdzie seniorzy spacerowali bajkowym wąwozem. Po zjedzonym obiedzie wszyscy udali się w towarzystwie przewodnika na spacer promenadą nad Wisłą. Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili kościół NMP oraz klasztor reformatów. Głównym celem podróży był wyjazd do Sandomierza, gdzie uczestnicy zwiedzili m.in.: Muzeum – Świat Ojca Mateusza, starówkę ratusz, Ucho Igielne, Bramę Opatowską.  Po całym dniu pełnym wrażeń i zwiedzania, Willa Wojtasówka była idealnym miejscem, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody i nabrać sił na następny dzień.
 
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od śniadania, po którym uczestnicy wyjazdu ruszyli w kierunku Huty Szklanej, by wjechać i zjechać Kolejką Świętokrzyską na Święty Krzyż. Ostatnim punktem wycieczki był wyjazd do Chęcin, gdzie seniorzy zwiedzili centrum neandertalczyka.
 
W trakcie wycieczki można było podziwiać piękne widoki tym bardziej, że przez cały czas dopisywała słoneczna pogoda. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu i w doskonałych nastrojach w piątkowe popołudnie wyjechali w podróż powrotną do Lubawy.
 
 
Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji działań zaplanowanych w „Programie działań na rzecz osób starszych w Gminie Lubawa na lata 2017–2020”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38Galeria zdjęć: Wyjazd do Sandomierza

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

31.08.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja:...
do góry
Wtyczka Facebook