Logo: GOPS Lubawa

Aktualności

Nowy Rok z nową energią w Klubie Senior + w Mortęgach

  • Opublikowane: 2023-01-24 09:46:21
  • Autor: Karolina Jaskulska, opiekun
  • drukuj
Zajęcia w nowym roku zaczęły się od wspólnego zaplanowania zajęć na najbliższy rok. Seniorzy stworzyli też siatkę pomysłów jakie nowo zdobywane czynności, umiejętności czy warsztaty cieszyłyby się największym zainteresowaniem grupy.  
Uczestnicy po burzy mózgów zabrali się do twórczej pracy. Podczas zajęć powstały autorskie kubki, które zostały ozdobione przez rysunki własnoręcznie wykonane przez seniorów.  Tym sposobem powstały również personalizowane filiżanki do herbatki. Nie brakowało również zajęć ruchowych – ćwiczenia krzesełkowe niezwykle przypadły uczestnikom do gustu. Ponadto bardzo podobają im się zajęcia z relaksacji i wizualizacji. Mimo, że za oknem śnieg i mróz, seniorzy oczami wyobraźni udali się do lasu, pachnącego letnim powiewem wiatru, wypełnionego śpiewem ptaków. Zajęcia te rozwijają wyobraźnię, pozwalają się zrelaksować, odprężyć i nabrać sił na kolejny dzień.
Podczas zajęć uczestnicy również usprawniali zmysł dotyku, myślenie przyczynowo - skutkowe poprzez rozpoznawanie przedmiotów bez użycia wzroku. Ponadto w ćwiczeniu tym rozwija się wyobraźnia, skupienie uwagi i spostrzegawczość. Zaczarowany worek, który mieścił w sobie różne przedmioty codziennego użytku nie tylko rozwijał umiejętności seniorów ale również wprawił ich w bardzo dobry nastrój. Zabawa podobała się seniorom na tyle, że z pewnością do niej powrócimy nie raz.
Ponadto wielu uczestników Klubu dzięki pomocy koleżanek podczas zajęć uczyło się sztuki szydełkowania. Osoby, które dopiero rozpoczęły przygodę z robótkami ręcznymi uczyły się podstawowych splotów – wszyscy uczestnicy potrafią już tworzyć łańcuszek – podczas kolejnych zajęć z szydełkowania będą uczyć się kolejnych splotów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Nowy Rok z nową energią w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook