Pożegnanie wakacji

  • Opublikowane: 2020-09-14 12:03:02
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
Wakacje szybko minęły. Dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Szczepankowie był to okres intensywnej zabawy, spacerów i pikników na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w wycieczce rowerowej,która została zorganizowana na pożegnanie wakacji. 
Tradycyjnie miejscem do którego się udaliśmy był Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Napromku. Jednak pogoda nam nie dopisała, zaczął padać deszcz i po krótkim odpoczynku w miejscowości Czerlin udaliśmy się w drogę powrotną.
Innego dnia udaliśmy się do miejsca zamieszkiwanego przez bobry. Położone jest ono niedaleko świetlicy w Szczepankowie i stanowi ciekawy punkt obserwacji przyrody. Dzieci na własne oczy miały okazję zobaczyć jak zmienia się las zamieszkiwany przez te gryzonie. 
Zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka. Dzieci zwróciły uwagę na nadgryzione drzewa, połamane gałęzie i tamy zbudowane przez bobry. Wiele małych drzew i krzewów uschło, a teren wokół jest podtopiony i grząski. Miejsce to jest niewątpliwie jednym z ciekawszych w tej okolicy i dzieci bardzo chętnie będą do niego wracać.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Pożegnanie wakacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

26.01.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
28.01.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook