Kluby Seniora

Noc Świętojańska w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2019-07-04 08:12:57
  • Autor: Lidia Tuszyńska, inspektor
27 czerwca po raz kolejny obchodzono „Noc Świętojańską” w Szczepankowie. W pikniku integracyjnym zorganizowanym z tej okazji przez Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną w Szczepankowie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa wzięli udział lokalni społecznicy oraz przedstawiciele grup nieformalnych działających na terenie gminy Lubawa.
Uczestnikami wspólnego biesiadowania byli członkowie Klubów Seniora w Byszwałdzie, Gutowie, Łążynie, Rakowicach i Złotowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Łążku, Kazanicach,  Rumienicy i Szczepankowie. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Lubawa – Pan Tomasz Ewertowski wraz z małżonką, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa – Pan Adam Roznerski oraz Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Lubawa – Pan Benedykt Czarnecki.
Piknik rozpoczął się występem zespołu „Rakowianki”, który porwał zebranych do tańca. Imprezę uświetnił występ młodej wokalistki ze Szczepankowa Jagody Dymczyk – laureatki Gdynia OPEN Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2016. Następnie wszyscy mieli okazję skosztować przysmaków z grilla oraz swojskiego jadła. Tego wieczoru nie zabrakło konkurencji i zabaw integracyjnych oraz tradycyjnego rzucania wianków na wodę. Zaprezentowały się również dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Szczepankowie, które zatańczyły i zaśpiewały dla zebranych gości. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna z zespołem „Folder”, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34Galeria zdjęć: Noc Świętojańska w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook