Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Dni Rodziny w biało-czerwonych barwach

  • Opublikowane: 2018-05-28 14:16:38
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W maju w Świetlicy Środowiskowej w Rakowicach obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej, podczas którego w różnych zakątkach wsi szukaliśmy wskazówek.
Okazało się, że u mieszkańców, przy znakach drogowych, czy w bramach ukryte były karteczki z wyrazami, flagami i nazwami państw. Po znalezieniu niemalże wszystkich ukrytych znaków, zadaniem uczestników było ułożenie definicji Unii Europejskiej, dopasowanie flag do nazw państw członkowskich. Brakujące elementy musiały zostać przez dzieci dopisane, bądź dorysowane. Większość elementów była dopasowana, jednak aby całe zadanie zostało wykonane w stu procentach, uczestnicy korzystali z książek, atlasów i w ostateczności Internetu. Na wszystkich czekała wspólna pyszna nagroda. 
Podczas zajęć plastyczno-technicznych przygotowywaliśmy bransoletki z plastikowych butelek, które ozdabialiśmy starymi lakierami do paznokci i farbami. Nie zabrakło również prac, które dzieci malowały palcami. Korzystając z pięknej słonecznej pogody graliśmy w hokeja, badmintona  i piłkę siatkową – to nasze ulubione zajęcia sportowe. 
25 maja zorganizowaliśmy  Dzień Dziecka w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”. Była to świetna okazja,  by połączyć wspólną zabawę z rozmowami o tematyce patriotycznej, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć kulinarnych upiekliśmy babeczki, które dzieci ozdobiły biało- czerwonymi flagami. Na dworze podzieliliśmy się na dwie drużyny – Białych i Czerwonych – które  w labiryncie zbierały punkty w naszych narodowych barwach. Podczas kolejnej zabawy  próbowały zabrać przeciwnej drużynie ich barwę narodową, co było nie lada wyzwaniem, ponieważ każda z grup pilnowała swojego skarbu. Nie zabrakło również konkursu wiedzy o naszym kraju, o jego historii, położeniu oraz o roli dziecka w naszej Ojczyźnie. Na zakończenie dnia wspólnie upiekliśmy kiełbaski przy ognisku, a uczestnikom wręczono nagrody. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Dni Rodziny w biało-czerwonych barwach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

25.10.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
28.10.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa,...
do góry
Wtyczka Facebook