Logo: GOPS Lubawa

Kontynuacja zajęć świetlicowych w Rożentalu po przerwie

  • Opublikowane: 2020-09-23 12:13:01
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Półroczna przerwa w funkcjonowaniu Placówki Wsparcia Dziennego w Rożentalu była pierwszym tak długim jej przestojem. Uczestnicy od wielu miesięcy czekali na jej ponowne otwarcie, które nastąpiło 14 września 2020r.
Na pierwszych zajęciach każdy musiał zapoznać się z nowymi zasadami jej funkcjonowania oraz zaakceptować sytuację zmniejszenia liczby uczestników z uwagi na bezpieczeństwo i obowiązujące wytyczne. Nie przesłoniło to jednak ogólnej radości, że znowu możemy przebywać razem, ponieważ byliśmy tego długo pozbawieni i nauczyło to nas doceniać czas świetlicowej integracji, pracy i zabawy na nowo.
Pogoda w ostatnich dniach dopisuje na tyle, że większość zajęć można spędzać na dworze. Korzystamy z tego grając w gry karciane i zręcznościowe. Dużo rozmawiamy słuchając siebie nawzajem i próbując zrozumieć nową rzeczywistość. 
Podczas zajęć plastycznych malując farbami na stretchu powstały portrety oraz jesienny krajobraz. Wrzesień zobowiązuje do odrabiania lekcji, o czym nie zapominamy. Urządziliśmy również wyścig pomponików aby popracować logopedycznie nad rozwojem aparatu mowy. Wierzymy, że jeszcze wszystko wróci do normy i będzie tak jak kiedyś.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Kontynuacja zajęć świetlicowych w Rożentalu po przerwie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

26.01.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
28.01.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook