Logo: GOPS Lubawa

Wyjazd integracyjny uczestników Klubów Seniora ze Złotowa i Mortęg

  • Opublikowane: 2021-11-05 13:15:03
  • Autor: Karolina Jaskulska, opiekun
  • drukuj
W zeszłym miesiącu uczestnicy Klubów Seniora z Mortęg i Złotowa wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Lubawy, gdzie czekały na nich nie lada atrakcje.
Czekając na wszystkich uczestników, chcąc skorzystać z pięknej pogody, udaliśmy się do lubawskich „Łazienek.” Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy w Kinie „Pokój”. Niektórzy seniorzy byli w nim po raz pierwszy po remoncie. Film pt.: „Teściowie”, którego fabuła była oparta na realiach polskich wesel i  ironicznym ukazaniu wszelkich wad Polaków przypadła uczestnikom do gustu. Po projekcji udaliśmy się do Lubawskiego Centrum Aktywizacji w Lubawie, mieszczącemu się na Zamku Biskupów Chełmińskich. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy historię zamku i zwiedziliśmy podziemia, które kryją niezwykłe ciekawostki. Bardzo podobały nam się znalezione podczas wykopalisk archeologicznych antyki, zwłaszcza  biżuteria, naczynia czy monety. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się jaką bazą dysponuje LCAS oraz jakie atrakcje zapewnia mieszańcom. W jednej z sal mieściła się wystawa lokalnej malarki, której prace wprawiły uczestników w zachwyt.
Po zwiedzaniu udaliśmy się do restauracji na wspólny obiad. Była to świetna okazja do bliższego poznania,  wymiany opinii oraz rozmów na tematy bieżące. Wyjazd integracyjny możemy zaliczyć do bardzo udanych i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazje spotkać się ponownie w najbliższym czasie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: Wyjazd integracyjny uczestników Klubów Seniora ze Złotowa i Mortęg

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook